Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

Producen urządzeń nawadniających

| Wszystkie wpisy | 21 czerwca 2017

systemy-nawadniania-2017System automatycznego nawadniania ułatwia pielęgnację każdego ogrodu, a zwłaszcza możnego w dużą i wymagającą roślinność. Nie przechodzi już nawet o to, że uwalnia od przeciągania po ogrodzie długiego węża do nawadniania , a przede każdym oszczędza czas, a jeśli w sposobie jest automatyczny sterownik, tenże „myśli” za nas o podlewaniu. Dodatkową zaletą z stylu jest też oszczędne zużycie wody i doskonałe jej zużytkowanie przez rośliny. Wprawdzie założenie instalacji automatyczne nawadnianie jest wspaniałe, ale ważna stawiać ją czasami, gdyż rozbudowa takiej instalacji nie jest złożona także silna ją zrealizować w jakimkolwiek momencie.

Najważniejszym zagadnieniem połączonym z działaniem instalacji jest przygotowanie projektu, a tak, jeśli stworzy go specjalista. W programie zapowiada się na systemie działki obrys domu, ścieżek, podjazdu, trawnika, rabat oraz miejsce ujęcia wody. Na podstawie tych wiedzy – znając wydajność i ciśnienie pompy lub ciśnienie wody w wodociągu, a także wydajność poszczególnych zraszaczy i ich chcenia co do ciśnienia wody – układa się rozmieszczenie zraszaczy, liczbę niezależnych linii nawadniających, czyli sekcji, a dodatkowo średnicę i długość rur.

Wykonanie instalacji nawadniającej najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, która oprócz przygotowania projektu kupi środki i osprzęt, po czym zmontuje, zaprogramuje i otworzy system. Aby oszczędzić nieco na kosztach, można te ułożyć instalację samodzielnie, jednakże nie warto czynić z profesjonalnego projektu. Nawadnianie według zapotrzebowania oznacza, że wódka musi zdobyć się aż do korzeni. Za mała kwota wody zrosi wierzchnią warstwę gleby a właściwie tylko pierwsze centymetry albo nawet nie np. w pozycji gdy ziemia jest pokryta warstwą mulczu. Podlewanie według zapotrzebowania mówi oraz o tym, że całym roślinom w czasie wegetowania powinno się zapewnić odpowiednią ilość wody do wzrostu.

Automatyczne nawadnianie ogrodu należy tak projektować, by podlewanie było jako najatrakcyjniejsze dla roślin oraz gdy najkorzystniejsze dla klientów ogrodu, dlatego rodzaje końcówek układa się do nasadzeń. Na poszczególnej linii nawadniającej daje się tylko sam rodzaj końcówek: albo zraszacze wynurzalne bądź niewynurzalne, albo mikrozraszacze, albo linię kroplującą. Przed zamontowaniem końcówek przepłukuje się wszystkie ciągi, żeby nie zanieczyścić piaskiem delikatnych końcówek instalacji.

Na tak przygotowanym planie można dołączyć do malowania danych produktów systemu nawadniającego. Odpowiednie rozmieszczenie elementów nawadniających jest proste, należy nauczyć się z parametrami technicznymi – zasięgiem podlewania , wydatkiem wody i chcianym jej ciśnieniem. Wskazany będzie jeszcze pomiar tych parametrów dla swego źródła wody. Na tej przyczynie można przeprowadzić w ogrodzie podział na sekcje, dostosowany przy tym do rodzaju roślin. W niniejszy metoda trawniki podlewane są przez zraszacze wynurzalne, krzewy i drzewa przez linię kroplującą, natomiast rabaty kwiatowe za pomocą mikrozraszaczy.

nawadnianie-kropelkowe-uprawPierwszego wymogu musimy niestety dopilnować sami by nasze rośliny dostały wystarczającą ilość wody, a dodatkowo aby z tą kwotą nie przedobrzyć. O ile podczas podlewania trawnika nie ma co się obawiać nadmiaru wody to teraz rośliny uprawne, zwłaszcza w fazie kwitnienia lub owocowania na wodę reagują bardzo pozytywnie pod warunkiem, iż jest właśnie podana. Drugi warunek to systematyczność. Nie korzysta nic gorszego, tak dla roślin kiedy także dla trawy, jak długie okresy bez wody lub odkładające się okresy nadmiernego nawodnienia. Roślinom trzeba zapewnić odpowiednią ilość wody daną w uczciwy sposób o właściwej porze. Istnieje wtedy gwarancja soczysto-zielonego trawnika oraz wielkich plonów na polskiej działce. System nawadniania ogrodu musi nam to ułatwiać odpowiednie dawkowanie wody.

Zraszacze rotacyjne emitują wodę w role strumienia wodnego zwracającego się w określonym sektorze działania. Głowica zraszacza przemieszcza się dzięki systemowi przekładni napędzanych ciśnieniem wody. Przebiegają w grupie sektorowej i pełno-obrotowej. Posiadają zasięg od 5 do nawet 20 m. Podlewanie kroplowe jest najefektywniejszym sposobem podlewania ze względu na brak parowania (dawkowanie wody bezpośrednio do strefy korzeniowej roślin) oraz brak strat wody na nawadnianie między rzędami.

 

ilość wszystkich wyświetleń: 329, dzisiaj: 1

  

Linki sponsorowane

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.